koronavirus testování

26.6.2020 ukončujeme provoz odběrového stanu. V případě zájmu o vyšetření je možné ho provést po předchozí tel. domluvě.

 • Testy jsou určeny pro pacienty spádové oblasti Nemocnice Brandýs nad Labem.

Kde testování probíhá?

 • Aby se zamezilo kontaktu potenciálně nakažených s ostatními pacienty nemocnice, vyšetření na koronavirus budou probíhat ve venkovním stanu, který bude umístěn vedle nemocnice - cestou k rehabilitační budově stačí odbočit u kotelny do areálu nemocnice.

mapa

Jak testy fungují?

Provádíme dva druhy testů

 • Provádíme testy na koronavirus odběrem z krve a výtěrem z nosohltanu. Testy odpovídají požadavkům vládního nařízení ze dne 26.5., umožňují průkaz neinfekčnosti COVID –19, potřebné k překročení hranic, návratu do práce, účasti na společenských a hromadných akcích.


  Potvrzením o absolvování testu se rozumí lékařské potvrzení o absolvování testu podle bodu 1. spolu s potvrzením vydaným příslušnou laboratoří o tom, že byl proveden test RT-PCR na přítomnost SARS CoV-2 s negativním výsledkem, který není starší než 4 dny; test si zajišťuje osoba na vlastní náklady; potvrzení musí obsahovat údaje, na základě kterých je možné jednoznačně zjistit a ověřit údaje o typu testu, jeho stáří, o laboratoři, která test provedla, a skutečnost, že potvrzení skutečně vydala.

  Cena testu RT-PCR (výtěr na přítomnost viru ) + potvrzení o absolvování testu je 2350,-Kč.(1 674 Kč PCR test, 62 Kč odběr, 614 Kč lékařské potvrzení, náklady na provoz odběrového stanu, zdravotnický materiál) .

  Výsledky budou k dispozici za 2 dny.
 • Druhý test, který provádíme, je určení protilátek proti koronaviru. Používáme testovací kazety NADAL COVID-19 IgG/IgM Test, výrobce Německo, testy jsou určeny pro profesionální použití. Obsahují barevnou linii, která vypovídá o správnosti provedení testu. Spolehlivost testu výrobce udává 96 %. Výsledky posuzujeme i ve spojitosti s dalšími klinickými informacemi o pacientovi a výsledky krevního obrazu a CRP, které současně odebíráme.

  Výsledky testu se pacienti dozvědí do 30 minut.

  Cena testu na průkaz protilátek je 1250 Kč

V případě dotazů volejte: +420 326 746 666