Následná péče

primář: MUDr. Voskovec Matěj

Na oddělení lůžek následné péče je poskytována léčebná, dlouhodobá a komplexní ošetřovatelská a rehabilitační péče pacientům, kteří vyžadují pobyt ve zdravotnickém zařízení po odléčení na akutním lůžku. Veškerá péče je zaměřena na cílenou a včasnou mobilizaci a aktivizaci pacientů, k čemuž je potřeba spolupráce pacienta i jeho rodinných příslušníků. Hospitalizováni jsou zejména pacienti s interními diagnózami s komplikacemi stárnutí, ale také pacienti po operacích či úrazech.


Součástí tohoto oddělení jsou také na základě §52 Zákona č.108/2006 Sb., o sociálních službách poskytovaných ve zdravotnických zařízeních ústavní péče registrována 3 sociální lůžka. Ty jsou určeny pro osoby, které již nevyžadují ústavní zdravotní péči, ale vzhledem ke svému zdravotnímu stavu nejsou schopny obejít se bez pomoci jiné osoby a nemohou být proto propuštěny z lůžek následné péče do doby, než je jim zajištěno poskytování pobytových sociálních služeb v zařízeních sociálních služeb.


V říjnu 2014 byla otevřena nová část oddělení s devíti pokoji pro 30 pacientů. Jedná se o nadstandardní pokoje vybavené moderními polohovacími lůžky, barevnou televizí a internetem. Součástí tohoto traktu jsou nová sociální zařízení, tělocvična a nová recepce jak pro návštěvy, tak pro pacienty. Veškerý lékařský personál je na vysoké odborné úrovni a poskytuje nadstandardní služby vysoké kvality.

Návštěvní hodiny


denně 14:00 - 18:00


Sociální pracovnice

Panznerová Irenasocialni(zavináč)nembnl.com

+420 774 758 997