Zdravotní klauni

Do nemocnice po roce opět zavítali zdravotní klauni

Po loňském úspěchu akce Turné plné smíchu vyrazili Zdravotní klauni opět rozdávat radost na místa, kam nemohou docházet pravidelně. Během čtyř dnů tak rozvezou smích a rozptýlení do osmi zařízení, kde potěší nemocné děti, osamělé seniory i pacienty LDN. Jedním z míst kam letos zamířili, byla i Nemocnice Brandýs nad Labem, kde navštívili oddělení následné péče.

Jak se říká „do roka a do dne“! Brandýskou nemocnici navštívili Zdravotní klauni již vloni, v rámci prvního ročníku tohoto Turné, a slíbili, že se pokusí přijet znovu. Svůj slib dodrželi a i letos potěšili desítky pacientů. V půl třetí odpoledne tak na oddělení vstoupilo deset geriatrických Zdravotních klaunů, speciálně vyškolených pro práci se seniory.

V doprovodu ergoterapeutky Kláry Cingrošové, která celou návštěvu iniciovala, navštívili seniory na dvou patrech. Z chodeb i pokojů tak znělo šoupání nohou při tanečních kreacích, tóny ukulele, i zpěv, ke kterému se mnozí senioři neváhali přidat. Například paní Jarmila si rovnou nechala zahrát dechovku na přání. Následně klaunům vyprávěla o svém mládí, kdy s manželem protančili snad každý ples, a vždy byli první na parketu. Zdravotní klaunce Janě Wertigové, alias Julii Naprdové, se pak rozhodla udělit lekci správného provedení polky, a neváhala zapojit i přítomného fotografa. „Já už tancovat nemohu a vy se to prostě s někým naučit musíte! Polka to je základ děvenko!“. A klauni se zaradovali, protože splnili svůj cíl.