Ordinační hodiny:

Neděle zavřeno

Kontakt:

E-mail: urologie@nembnl.com

Díky novému přístroji Gene Xpert od firmy Cepheid nabízíme možnost vyšetření na přítomnost HPV (muži) nebo detekce rakoviny močového měchýře (ženy i muži). Vše probíhá naprosto bezbolestně a rychle. Výsledky jsou známy do dvou hodin od předání testovacího vzorku. Testování je vhodné při obtíží i bez, tedy pro všechny, kteří chtějí mít jistotu, že jsou v pořádku.

Vyšetření na přítomnost HPV u mužů

Objednejte se ZDE!

Co je HPV a co způsobuje?

Nejčastější pohlavně přenosná infekce je známá jako lidský papilomavir (HPV). Může zapříčinit rakovinu děložního čípku, pochvy, konečníku, penisu, hltanu, hlasivek a ústní dutiny. Nejčastější problémy u mužů spojené s infekcí v oblasti spadající pod urologickou odbornost jsou:

• řezání nebo pálení v močové trubici
  • časté močení, bolest v oblasti močového měchýře
  • opakované záněty močových cest
  • bolesti varlat
  • potíže s prostatou (ukapávání nebo slabý proud moče)
  • zápach penisu
  • bradavice, kondylomata, výrůstky

Testování na HPV u mužů pomocí GeneXpert

Pro včasný záchyt a léčbu onemocnění je zásadní preventivní testování na HPV, a to nejen u žen v rámci gynekologické prevence, ale také u mužů, kteří v často nesou roli tzv. přenašeče viru.

Nově v naší urologické ambulanci nabízíme využití nejpřesnější a nejrychlejší metody detekce HPV u mužů díky přístroji GeneXpert. Jedná se o testování přítomnosti virové DNA pomocí molekulární diagnostiky. Screening na HPV se provádí zcela bezbolestně ze stěru močové trubice.

Technologie GeneXpert poskytuje výsledek během 60 minut. Test Xpert HPV zachycuje vysoce rizikové typy 16 a 18, které jsou asociovány s 71% případů rakoviny děložního čípku, a vysoce rizikový typ 45 (dalších 6% cervikální rakoviny). Rychlé výsledky testování HPV a přítomnost vysoce rizikových HPV umožňují rychlé doporučení ke kolposkopii a návaznou léčbu.

Neinvazivní detekce rakoviny močového měchýře

Objednejte se ZDE!

Pokud jste prodělali chirurgickou léčbu rakoviny močového měchýře (odstranění nádoru), měli byste být dlouhodobě sledováni vaším urologem. Ten v pravidelných intervalech kontroluje, zda se vám nemoc nevrátila. Nebo máte rakovinu měchýře v rodinné anamnéze a chcete mít jistotu, že jste v pořádku a pod kontrolou? Urologové běžně ke kontrole využívají cystoskopické vyšetření (zavádění cystoskopu do močové trubice), které může být lehce nepříjemné až bolestivé. Existuje ale vyšetření šetrnější a naprosto bezbolestné.

Detekce rakoviny pomocí GeneXpert

Nově v naší urologické ambulanci nabízíme moderní a neinvazivní (zcela bezbolestný) přístup detekce rakoviny močového měchýře.

Neinvazivní metoda spočívá v PCR vyšetření vzorku vaší moči. Samotné PCR vyšetření odevzdané moči provádí naše laboratoř na přístroji GeneXpert. Celá analýza probíhá zcela automaticky, bez zásahu lidského faktoru a trvá 90 minut. Testování provádíme u žen i mužů.

Jak se mohu objednat?

Objednat se můžete prostřednictvím rezervačního systému.

Jak testování probíhá?

Pacient se dostaví v objednaný termín do urologické ambulance. Sebou si vezme svou dosavadní lékařskou dokumentaci (pokud vlastní). Podstoupí vstupní vyšetření/konzultaci s lékařem. Následně mu je odebrán vzorek k potřebnému testování. Samotná analýza vzorku je prováděna v laboratoři přímo v nemocnici. Pro výsledek si pacient volá do ambulance dle pokynů lékaře, kde v případě pozitivního nálezu mu bude jasně sdělen následující postup.

uro_cenik_novy.png